חיפוש עסקים בעמקים

בלוג

בלוג

ארזתי חיים שלמים וחזרתי אל העמק/ ליאת וייסבוך

25 שנים של מגורים בערים וביישובי המרכז, פיתוח קריירה, הקמת משפחה, הקפה השכונתי, הבניינים הגבוהים  ולציידם געגוע תמידי לשדות הירוקים, לבית.

ביום בהיר אחד התדפקה על דלתנו הזדמנות בהצעה שקשה היה לסרב לה-

שכונת בנים חדשה בהרחבה קהילתית, בית משלנו רחוק ממרכז העניינים, קרוב למשפחה ולנופי הילדות המוכרים.

ארזנו את הזיכרונות הטובים ויצאנו מעט חוששים ונרגשים למסע משפחתי משותף ואישי שראשיתו ליד מטעי האבוקדו לציידם יצקנו יסודות איתנים ושתלנו זרעים של פירות מלאי הבטחה.

ממרחק של 8 שנים, עצי הפרי המוריקים מספרים לנו בכל בוקר ששורשינו נקשרו לעד.

לצד הפסטורליות הגיע שלב הבנייה, בנייה אמתית , כזאת  שמאלצת אותך להתחיל להתמודד עם קבלנים, ספקים, תשתיות, יזרעאלים, חוזים ו... המון התלבטויות.

לצד האתגרים שליוו את התקופה הכרתי חברים חדשים שהיו שותפים מלאים כבר מההתחלה- בעלי החנות לאספקת ציוד של צבעים ועצים, והנגר מיפעת, שהיה בא בימי שישי, ומנסה להבין מה השיגעון החדש שלי, ועוד בעלי מקצוע רבים שהפכו לחלק בלתי נפרד מפרויקט חיינו.

בנינו בית, ומה עכשיו? מחפשים עבודה...

כיזמית בנשמתי ויחד עם הרצון להשתלב באזור, זיהיתי צורך ממשי לקדם את העסקים הקטנים באזור והגעתי לפגישת היכרות במעברים בעמק. נחשפתי לארגון מדהים ומשפחתי המעודד יוזמות מכל סוג ומיד התחלתי לפעול כדי לקדם את הרעיון איתו הגעתי- קידום העסקים הקטנים באזור.

וכך בעצם, החלה דרכי המקצועית ב'מעברים בעמק',  הקמתי וניהלתי את יחידת היזמות והעסקים ובהמשך מוניתי למנכ"לית.

יצירתיות שעובדת

אחד הדברים המרגשים אותי כל פעם מחדש כמנהלת, הוא היכולת לזהות עוד משלב הראיון הראשון את הכישורים והייחוד של אנשי הצוות, אותם כישורים שלא ניתן לראות בקורות החיים, ולעורר שיח מקצועי שישלב חשיבה יצירתית, מקום לביטוי אישי, יצירה מתוך תשוקה לדבר, יצירת סביבת עבודה מלאת השראה ורצון תמידי לשינויים והתחדשות.

צוות שבונים איתו מגדלים

לפני כשנה התחיל להיות לנו צפוץ במשרדינו מסיבות טובות של גדילה והחלטנו להרחיב את שטח המשרדים כך שיתאים לשינויים.

בעלי המקצוע שליווי בחצי שנה האחרונה את  פרויקט שיפוץ המשרדים שלנו נדהמו לראות כיצד הצוות של מעברים פועלים יחד בהרמוניה כדי להפוך את המשרדים למקום נעים ומקצועי שיבטא באופן הטוב ביותר את הפעילות שלנו ואת התמהיל האנושי של הצוות. וכך הפגנו כישורים אישיים גם בתחום הבנייה - האסטרטגיים בצוות עמלו על התכנון לפי האפיון המוקדם אותו הכינו מי שיורד לפרטים הקטנים , מומחיות המיתוג בחרו את צבע הקירות והמשקופים, המעשיים והנחושים בינינו מצאו ציוד שיתאים ויתמזג עם האווירה החדשה במשרד, נבחרו ציטוטים מעוררי השראה לתלייה בחדר הישיבות החדש שלנו (על פרויקט התלייה נדון במאמר הבא) וכל זה נעשה במסגרת תקציב מצומצם אשר אילץ את כולנו להתכנס ולחשוב יצירתית ופרקטית.

המקום שלנו נראה כמו בית ששותפיו הם חלק בלתי נפרד מההוויה שלו.

ומה אני עושה כשאני לא בעבודה?

אהבתי הגדולה היא למצוא את הפריט הישן, לחדש אותו וליצור באמצעותו הרמוניה של ישן וחדש, הרמוניה של צבעים וזיכרונות.

 שנים שאני משוטטת ואוספת בשווקים בארץ ובחו"ל פריטי אספנות, יש לי אוסף מלחיות מכל מקום בעולם ולפעמים בדרך לפגישות אני עוצרת ליד פחים שמחוץ להם אנשים השאירו אוצרות, חלקם משופצים מחדש וחלקם מחכים בתור לזמנם ולטיפול הראוי.

ההנאה הגדולה שלי היא לאסוף את הרהיטים שלי לבית, להעביר את הספה מצד לצד, לשנות את התמונות, לצבוע, לנגר. להכיר אותם מקרוב ולהתאים אותם אלי. אני, כמו כולנו גם זקוקה לשינויים ולתנועה בניחוח נוסטלגי.

כבר 7 שנים שאני מנהלת את מרכז מעברים בעמק, וכל בוקר שאני מגיעה לעבודה, אני מבינה שהחזרה לעמק הייתה ההחלטה הנכונה עבורי ועבור המשפחה שלי.

אבל כשאני מתגעגעת.... אני קופצת לשוק הפשפשים ביפו...

אם ברצונכם לשלוח לנו מאמר שנעלה כאן בבלוג, כתבו את תוכנו בגוף ההודעה או צרפו בקובץ וורד

Tivonet