חיפוש עסקים בעמקים

בלוג

בלוג

טיפים לשיפוץ הבית...

שיפוץ  ושדרוג הבית הוא כנראה אחד הפרויקטים הגדולים שתיקחו על עצמכם, הן מבחינת הזמן והן מבחינת הכסף אותו תשקיעו.על מנת ליצר תהליך איכותי העומד בתקציבכם תוכלו לקרוא בכתבה זו כמה טיפים על קצה המזלג.

עבודה עם אדריכל/מעצב פנים – חשוב להתייעץ ולעבוד בשיתוף עם אדריכל/ית ומעצב/ת פנים לתכנון הפרויקט.  בעל מקצוע מנוסה רואה את כל מרכיבי הפרויקט ותורם רבות לשיפוץ הבית .

אדריכל/ית הפרויקט יהיה  אחראי יתכנן ויעצב עבורכם את השינויים בבית ע"י ניצול כל חלל בבית באופן הטוב  הפונקציונאלי והמעוצב ביותר. הוא יערוך את הגשה וקבלת היתר הבניה באם יש תוספת לבית הקיים.  יתכנן ויערוך התאמה למערכות הבית כמו חשמל, אינסטלציה ומיזוג אוויר, יתכנן ויעצב את המטבח, יתכנן ויעצב את שילוב הריצוף, והחיפוי,  יגדיר איתכם את הצבע והגוונים לבית, יעסוק בתכנון קירות דקורטיביים, הנמכות תקרה, וכן התאמת ריהוט לחללי הבית.

טיפ: חשוב כי לפרויקט השיפוץ יהיה  מהנדס בניין שייתן את המענה והליווי הדרוש בעת ביצוע השיפוץ.

קביעת תקציב – חשוב לדעת מהן המקורות הכספיים שיש לכם וכמה כסף תוכלו להשקיע בפרויקט . תמיד תכננו את התקציב עם טווח ביטחון להוצאות בלתי צפויות. חשוב לדעת לנהל את התקציב לאורך השיפוץ ויש לחתום עם בעלי המקצוע חוזה המפרט את העבודה ושלביה ובהתאם לתכנן את התשלומים.

טיפ: יש להשאיר סכום  כסף לסוף ולעולם לא לשלם על  עבודה שטרם הסתיימה.

הגדרת צרכים-פרוגראמה – כאשר נפגשים עם האדריכל/ית  כדאי לרשום ולעבור ביחד על "רשימת הרצונות", אני מגדירה זאת כרשימת צרכים וחלומות, הרשימה צריכה לכלול  את כמות חדרים ומקומות האחסון, שיפוץ צנרת האינסטלציה והחשמל, מה צריך לעשות במטבח ובאמבטיות, האם צריך להוסיף להוריד  או להזיז חדר, מה הדברים ההכרחיים ועל מה אפשר לוותר.

טיפ: כדאי משלב זה לחשוב על התאמת התקציב לחלומות לעיתים יש לתאם ציפיות .

תכנון רבותי  תכנון- כאשר משפצים בית קיים ולאחר שהוגדרו כל הגדרות יש לקבל תכניות אשר מפרטות בדיוק  לדוגמא: מה הורסים מה בונים, תכניות להעמדת נקודות חשמל והעמדת נקודות אינסטלציה התואמות לתכניות החדשות, תכנון המטבח בצורה מפורטת וכן תכנון  מפורט של האמבטיות, והכי חשוב סט התכניות שקיבלתם חייב להיות בהתאמה למערכות הבית הקיימות.

טיפ: התכניות שאתם מקבלים צריכות להיות מדויקות מפורטות ומתואמות למצב הקיים כל שינוי בזמן הבניה יעלה כסף רב ולעיתים לא יהיה ניתן לביצוע.

בחירת בעלי מקצוע בחירת בעלי המקצוע הטובים והנכונים היא בעלת חשיבות עצומה להצלחת השיפוץ היא קשורה מצד אחד לתקציב ומצד שני לרמת הגמר אותו אתם מבקשים לקבל. חשוב לבחור קבלן מפתח בעל ניסיון בשיפוץ ובעל רישיון, או אנשי מקצוע לכל תחום ותחום. בהפרדת בעלי המקצוע הייתי מציעה לבחור גם מפקח שינהל ויפקח על הפרויקט.

טיפ:  כדי לבחור את אנשי המקצוע שמתאימים לכם ביותר, בדקו המלצות, בקשו לראות תמונות ועבודות קודמות, התרשמו באופן אישי  ודברו עם לקוחות שעבדו עם אותו בעל מקצוע.

לעבודה ולמלאכה- כאשר מגיעים לשלב הביצוע חשוב לדעת היטב את שלבי העבודה מי בעל המקצוע הראשון הנכנס לעבודה מי בא אחריו, חשוב להסתכל תמיד כמה שלבים קדימה בתהליך השיפוץ  כל זאת בשביל לא לעכב את העבודה. בין אם אתם מנהלים את הפרויקט או המפקח, כדאי ורצוי להיות תמיד עם יד על הדופק ולוודא שהדברים מבוצעים ע"פ התכניות ושכל אחד יודע את עבודתו.

טיפ: חשוב לזכור כי שינויים בשלב הזה יעלו כסף רב כדאי וחשוב להתייעץ עם האדריכלית לגבי כל שינוי ושינוי ולראות את כל התמונה לפני ביצוע השינויים.

עיצוב פנים והלבשת הבית -  לפעמים מדלגים על כל השלבים ו"רצים" לשלב זה נכון שזהו שלב הכיף אבל, חשוב להגיע  אליו לאחר שתכננתם את התכנון האדריכלי ואת תכנון הפנים לפרטי פרטים. זה הזמן לבחור בצבעים ובגווני הבית בריצוף ובחיפוי המקלחות בתכנון הרהיטים והתאמתם.לערוך השוואות מחיר בין ספקים ולבדוק זמני אספקה התואמים למשך זמן השיפוץ.

טיפים לעיצוב הפנים: שלושה טיפים חשובים ומרכזים שאני רואה כבסיס לעיצוב הבית .

צבע: בחירת צבעים וגוונים שונים לעיצוב הבית. כל חדר יכול להיות בעל צבעים וגוונים שונים ובכל זאת צריכה להיווצר הרמוניה ואחדות בחלל הבית כולו. כך למשל ניתן להתפרע עם הצבעים בחדר השינה וחדר הילדים אך המטבח, הסלון ומסדרונות הבית שלרוב מקושרים זה לזה, רצוי שישמרו על קו אחיד.

תאורה: התאורה והאפשרויות הגלומות בה היא  מהאלמנטים המשמעותיים ביותר בעיצוב. התאורה צריכה להשתלב עם האופי של כל חדר. המבחר הרחב של גופי תאורה שמוצעים היום בשוק מאפשר ליצור תאורה ייחודית לכל חלל בין אם מדובר בתאורה שקועת רצפה לגינת הבית, תאורה שקועת קיר למסדרונות, שנדלירים  ועוד סוגים רבים, כל אלו יכולים לשדרג באופן משמעותי את העיצוב בחלל.

ריהוט: אחד המרכיבים החשובים ביותר בעיצוב חלל פנימי של בתים הוא הריהוט. בחירת סוג הריהוט ומיקומו בחלל הבית יהווה בסיס חשוב לעיצוב הבית. כשרוצים רק לשנות או לרענן חלל בעיצוב חדש לא צריך ב לקנות ריהוט חדש. ניתן לקחת כורסא ישנה, לצבוע את השלדה שלה ולהחליף את הריפוד שלה וליצור  מראה שונה המתאים לעיצוב החדש.וילונות וטקסטיל יכולים להוסיף אופי רכות ונשמה לבית המתחדש.


כל זאת על קצה המזלג – חשוב להתכונן לתהליך להגדיר את זמן השיפוץ  רצוי וכדאי לשכור דירה חלופית בשביל לשמור על שפיות .....

מאחלת לכם שיפוץ  קל מעניין מעצים ומהנה.

יעל שיבולי  052-7950823

yaelshiboly@gmail.com

 לכרטיס העסק 


אם ברצונכם לשלוח לנו מאמר שנעלה כאן בבלוג, כתבו את תוכנו בגוף ההודעה או צרפו בקובץ וורד

Tivonet